ELŻBIETA FURDYNA -skuteczność w działaniu

Drukuj PDF Wyślij link

PROGRAM PIELGRZYMKI

             Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Podróży Beskidvision spółka jawna

                      S. Rusin, I. Kaczmarczyk ul. Kopernika 2, 34 – 300 Żywiec.

              Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych

                             Marszałka Województwa Śląskiego

ZAPISY:  ELZBIETA FURDYNA  tel. 695-593-301 lub elzbieta.furdyan@wp.pl

PEŁNY KOSZT: 1400 zł + 500 euro + 100 euro na wstępy i opłata przewodnika

 25 czerwca - 2 lipca 2019 r.

1 dzień: 25.06.2019 - DINGLI CLIFS 

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot na Maltę. Przylot do Valletty . Przejedziemy na klify DINGLI - na najwyżej położony punkt na Malcie (250 m.n.p.m), skąd można podziwiać piękne widoki na zachodnie wybrzeże. Transfer do hotelu i zakwaterowanie, nocleg w hotelu.


2 dzień : 26.06.2019 - RABAT – MELLIEHA - MOSTA
8:45 Wyjazd z hotelu. Wycieczkę rozpoczniemy od RABATU gdzie w centralnej części miasta znajduje się kościół Św. Pawła. W jednej z kaplic ( kaplica Św.Publiusza) odbędzie się Msza św. Po Mszy zwiedzimy Grotę, znajdującą się pod jego murami kościoła w której święty mieszkał przez trzy miesiące, po przybyciu na Maltę w roku 60. Zwiedzimy również Katakumby Św. Pawła ,miejsce pochówku z IV-VI w.n.e. Następnie wizyta w kościele dominikańskim, słynącym z wizerunku „Płaczącej Madonny”. Następnie wizyta w MOŚCIE, w kościele o jednej z największych kopuł na świecie. Przejedziemy do MELLIEHY, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej (miejsce pielgrzymek od wielu wieków).
PRZEJAZD NA ODPOCZYNEK NA NAJWIĘKSZEJ PIASZCZYSTEJ PLAŻY NA MALCIE W MELLIEHA.
Powrót do hotelu.
CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE . Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień : 27.06.2019 - SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA - PLAŻA
8:45 Wyjazd z hotelu. - Przejazd przez Cospicua do Vittoriosy. Widok na miasto Sengla i Wielki Port. Spacer po starym mieście BIRGU. Msza Św. w kościele Św. Bartłomieja w TARXIEN. Czas wolny na zakup pamiątek lub spacer po Sliemie. PLAŻOWANIE NA JEDNEJ Z NAJPIEKNIEJSZYCH PLAŻ MALTY

DLA CHĘTNYCH - OK.20 EURO - REJS - podróż po dwóch portach ( Marsamxett i Grand Harbour ).
Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień : 28.06.2019 - WYSPA SW. PAWLA, MDINA, GOLDEN BAY
Wycieczka typową maltańska łodzią rybacką “LUZZU” na Wyspę Św. Pawła Pawła, gdzie będzie odprawiona msza zaraz obok pomnika Świętego. To miejsce gdzie statek Świętego Pawła się rozbił. Następnie udamy się do MDINY, średniowiecznego miasta usytuowanego na szczycie wzgórza otoczonego fortyfikacjami . Przejdziemy zabytkowymi uliczkami, dojdziemy do bastionów, skąd rozpościera się wspaniały widok. Zwiedzimy katedrę Św. Piotra i Pawła oraz muzeum katedralne.
NASTĘPNIE POJEDZIEMY NA NAJŁADNIEJSZĄ PLAŻĘ NA MALCIE W ZATOCE GOLDEN BAY.
Powrót do hotelu, CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE , obiadokolacja i nocleg.

5 dzień : 29.06.2019 - VALLETTA
8:45 Wyjazd z hotelu. Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Ogrodach Barracca, następnie odwiedzimy Kon-Katedrę Św. Jana gdzie w oratorium można podziwiać między innymi obraz Caravaggia “Ścięcie Św. Jana“. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła rozbitka, w którym odbędzie się msza św. W kościele znajdują się relikwie świętego. Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu Wielkiego Mistrza. Czas wolny na zakupy. 16:15 Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE
Obiadokolacja i nocleg

6 dzień : 30.06.2019 - BLUE GROTTO- HAGAR QIM – MARSAXLOKK – PLAZA
8:45 Wyjazd z hotelu. Msza św. w Sanktuarium Św. Pawła rozbitka w mieście San Pawl. Po mszy wyjazd w stronę południowo- zachodniej części wyspy bogatej w klify, groty i jaskinie. Pojedziemy do wioski rybackiej Wied iz-Zurrieq skąd łodzią , wzdłuż malowniczych klifów można przepłynąć do “błękitnej groty“
( Blue Grotto). Wycieczka dodatkowo płatna 8 Euro od osoby , uzależniona od warunków atmosferycznych.
Kolejny etap wycieczki to najbardziej rozbudowane i złożone świątynie Hagar Qim jednej z najważniejszych zabytków prehistorycznej Malty. Następnie największa na Malcie wioska rybacka Marsaxlokk z tradycyjnymi łodziami luzzu. Spacer po nabrzeżu, zakupy, czas wolny.
NA ZAKOŃCZENIE WIZYTA NA JEDNEJ Z PIASZCZYSTYCH PLAŻ. Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE . Obiadokolacja i nocleg .

7 dzień : 01.07.2019 - WYSPA GOZO : TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI– FONTANA
8:00 Wyjazd z hotelu. 9:00 odpłynięcie promem z Cirkewwa na wyspę GOZO. Gozo usytuowane zaledwie 6 km od pólnocnego wybrzeża Malty jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu. W czasie naszej wycieczki odwiedzimy kościół TA PINU (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty
i Gozo), gdzie odbędzie się Msza św. W Dwejra zobaczymy 2 wspaniałe dzieła natury: Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus. Odwiedzimy Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo , a z górującej nad nią Cytadeli rozciąga się widok na cała wyspę . Gozo jest wyspą rolniczą, w czasie wycieczki odwiedzimy wioskę Fontana, gdzie będzie okazja degustacji oraz kupienia lokalnych produktów.
16:30 Powrót do hotelu. CZAS WOLNY NA ODPOCZYNEK NA PLAŻY/SPACERY PO MIEŚCIE
Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień : 02.07.2019 -
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.

 


Komentarze
Aktualności

Zapraszam na pielgrzymki w 2021 roku w Polsce i na Chorwację
czytaj więcej...
komentarzy: 0 / zobacz wszystkie / dodaj swój